Schody drewniane
Schody drewniane szczecin
Schody dywanowe

O schodach drewnianych

SCHODY - WIEDZA PODSTAWOWA

Lakierowanie czy olejowanie schodów drewnianych

Wybór właściwego materiału wykończeniowego na schody to nie wszystko. Bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie schodów. Sprawdź, co bardziej się opłaca: olejowanie czy lakierowanie, jakie ograniczenia wiążą się z wyborem konkretnego zabezpieczenia schodów.

Olejowane schody mają bardziej naturalny, matowy i może nawet "rustykalny" wygląd. Są łatwe do odnowienia - można właściwie przez miejscowe olejowanie pozbyć się zarysowań, nie zmieniając jednocześnie wyglądu całości.
Schody są cieplejsze w dotyku od zalakierowanych

Ale oczywiście nie ma róży bez kolców - olej się utlenia, jest wymywany, więc co jakiś czas( 6 - 12 m-cy) musimy całą powierzchnię doolejować, a do codziennej pielęgnacji używamy specjalnych środków - pielęgnacja może nie być tania.

Lakierowana schody są lepiej zabezpieczone, wszelkie uszkodzenia przejmuje lakier. Ale niestety powstałe zarysowania możemy usunąć jedynie poprzez matowienie powierzchni i kolejne lakierowanie. Codzienna pielęgnacja jest łatwa. No i jeśli chodzi o wygląd – różni producenci mają w ofercie lakiery matowe (powierzchnia bardzo podobna do olejowanej - oczywiście wizualnie), białe lub wysoki połysk.

Zatem co jest najmocniejszym zabezpieczeniem schodów lakier czy olej. Najlepsze rozwiązanie -lakier!